Tęsknota...

Nudzę się… Od dobrych kilku miesięcy tylko Testy i Testy.. Mniej więcej czternasty mecz Anglików w Indiach zalewa tablicę na fejsie informacjami niemal dokładnie takimi samymi jak ostatnio. To znaczy nazwiska trochę inne, liczby lekko różne, ale kontekst, wynik i przebieg meczu ten sam.

Chyba usłyszałem, jak Jurand walnął w stół, czytając te słowa. Tyle miesięcy żmudnej pracy u podstaw, tyle słów o pięknie krykieta testowego, a tu jednym akapitem obala się teorię o ciekawym obliczu najdłuższego formatu. No więc, Panie i Panowie, nie obala.

Testy są super i kiedy czeka się na nie przez kilka miesięcy, to smakują wybornie. Zwłaszcza, gdy w leniwy dzień z telewizora (komputera, przyp. tłum.) leją się jak miód rytmiczne akcje. Tak było w tym roku, gdy Testy powróciły po dłuższej przerwie związanej z WorldT20.

Ale po wielu tygodniach tylko takiego grania mam dość! Jak wody pragnę Twenty20: fajerwerków, szóstek, świecących wicketów, roześmianych komentatorów, kolorowych strojów, zapełnionych po brzegi stadionów i Andrzeja Russella.  Chcę wstać w sobotę o 9:00, otworzyć paluszki, zaparzyć herbatkę i cieszyć się meczem, który obejrzę od początku do końca za jednym posiedzeniem.

Ktoś powie – przecież grają w RPA, przecież grają w Bangladeszu, tam są ligi T20 właśnie teraz. Ja powiem – przyznaję się, chodziło mi konkretnie o Big Bash League!

BBL to chyba najefektowniejsze rozgrywki krykieta, jakie kiedykolwiek oglądałem. Nie ma lepszych wyłapań, niż catche Kane’a Richardsona i Jordana Silka (linki na dole). Nie ma lepszego komentarza, niż Adam Gilchrist, Damien Fleming i Mark Howard. Nie ma lepszego meczu, niż sylwestrowe, coroczne spotkanie na Adelaide Oval. To po prostu trzeba zobaczyć!

Wiadomo, że to kasa i rozrywka. Mnóstwo w tym pokazówki i produktu, który ma przede wszystkim przynieść dochód. Ale czy sporty Red Bulla takie nie są? Czy najlepsze piłkarskie drużyny nie są maszynkami do robienia forsy? Czy NBA i NFL i NHL i MLB nie polegają na zarabianiu? A jednak wszędzie tam podziwiamy SPORT. I tak samo podziwiamy SPORT w krykiecie T20 w najlepszym wydaniu.

Big Bash startuje 20 grudnia. Na początek derby Sydney. A do tego czasu? Nudzę się… Testy i Testy…

Robert Grzędowski

Linki:

Jordan Silk 

Kane Richardson